Lider zlany, 3 punkty zostają w Lubrańcu!

W XV kolejce Włoclawskiej Ligi juniorów młodszych MGKS Lubraniec podejmował przed własną publicznością lidera tabeli- Ziemowit Osięciny. Mecz zakończył się wynikiem 4-2 (1-1) dla MGKSu. Jest to szósta wygrana z rzędu dla zespołu prowadzonego przez Romana Kapuścińskiego. Obecnie zajmujemy 2 miejsce ex aequo z Piotrkowem Kujawskim a do lidera tabeli- Osięcin tracimy zaledwie 2 punkty. Dodamy, że zespoły z Piotrkowa i Osięcin maja do rozegrania mecz zaległy. Natomiast Orzeł Służewo oraz Jedynka AK mają do rozegrania 2 mecze zaległe.

Goście szybko skarcili gospodarza zawodów, ponieważ już w 3 minucie Ciesielski wyjmował piłkę z bramki. Gola przyniósł stały fragment gry, Marcin Rosiński dośrodkowuje z "cornera" a nieupilnowany Szymon Gołębiowski strzałem z przysłowiowej "główki" strzela gola na 1-0.

( Gol na 1-0 w pierwszej akcji meczu, Strzela Szymon Gołębiowski)

Emocje co raz większe, gospodarze ewidentnie przeważają w spotkaniu o wszystko i nacierają na bramkę Ziemowitu, cała trybuna biła brawo dla Kacpra Nowakowskiego, który dostał piłkę od "Sikory" i z 16 metra posłał mocny strzał z rotacją w stronę bramki Kwiatkowskiego- który nawet nie drgnął. I mamy przepięknego gooooola! Mecz dla gospodarzy zaczyna się od nowa.

Kilka minut później goście mogli być skarceni po raz drugi, jednak tak się nie stało. Arbiter spotkania dopatrzył się w polu karnym zagrania ręką i wskazał ręką na "wapno" Do piłki podchodzi stały wykonawca rzutów karnych- Kevin Chojnacki, strzela w prawy dolny róg bramki, lecz Michał Kwiatkowski wyciąga się jak struna i broni rzut karny. Zmotywowani gospodarze zaczęli nacierać na bramkę Ciesielskiego, lecz bez skutku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1.

(Obroniony rzut karny przez Kwiatkowskiego, strzelał Chojnacki.)

Po wznowieniu spotkania mecz nabrał szybkiego tempa, kontra za kontrę. W 52 minucie spotkania MGKS przeprowadził akcje meczu zakończoną finezyjnym strzałem z woleja. Kilka wymian w środku pola piłkę dostaje Kujawski i popisowym zagraniem "rabona" ( zagranie tzw. krzyżykiem, gdzie zawodnik krzyżuje nogi) podaje wychodzącemu na czystą pozycję Mierzwickiemu, który z "pierwszej piłki" posyła mocny strzał z woleja w stronę bramki. Było to 6 trafienie "Mierzwika" w tym sezonie a 4 w rundzie wiosennej.

(Radość po golu Mierzwickiego)

Emocje sięgają zenitu, gością czas upływa i zaczeli ryzykować grając z "tyłu" mniejsza liczba graczy. Kontr atak przeprowadza zespół z Lubrańca, Szwarc oddaje strzał lecz golkiper Ziemowitu broni, do piłki dopada Mierzwicki, który "wystawia" piłkę Nowakowi a ten bez trudu pakuje piłkę głowa do pustej bramki. 3-1 dla gospodarzy.

Nieskoncentrowana obrona MGKSu minute po zdobyciu gola na 3-1 popełnia błąd, który wykorzystuje Ziemowit i strzela bramkę na 3-2. Akcje przeprowadziło dwóch zawodników Karpiński&Rosiński. Zrobili 3 szybkie wymiany piłki i znaleźli się pod bramką MGKSu, Karpiński podaje do Pawła Rosińskiego a ten strzela na 3-2.

Obchodzący swoje 15 urodziny Bednarowicz sprawia sobie prezent i strzela gola na 4-2. Nie pilnowanego w polu karnym Bednarowicza dostrzegł Mierzwicki- podaniem po ziemi obsłużył "Bednara", ponieważ ten dołożył tylko nogę i trafia do pustej bramki.

Emocji nie koniec, sędzia po raz drugi podyktował rzut karny po faulu na Bartoszu Kujawskim. Kacper Nowakowski mógł zdobyć swoja druga bramkę w meczu a 6 w sezonie. Nie stało się tak, ponieważ nie trafił czysto w piłkę i piłka przeleciała obok słupka bramki.

( Nie trafiony rzut karny przez Kacpra Nowakowskiego.)

Mecz zakończył się wynikiem 4-2 dla gospodarzy. Jest to 6 mecz z rzędu wygrany przez MGKS Lubraniec. W 6 meczach rundy wiosennej strzeliliśmy 17 bramek przy czym straciliśmy tylko 6. Pozycja lidera jest zagrożona, być może już w tej kolejce z Ziemowitem w tabeli zrówna się Jedynka AK która zagra mecz ze Startem Radziejów- który nie przegrał jeszcze na wiosnę. Kibice dzisiaj nie zawiedli, plakat rozwieszone na Lubrańcu przyciągły, ok 100 kibiców. Byliście naszym 12 zawodnikiem, DZIĘKUJEMY! Następny mecz zagramy na wyjeździe przeciwko Startowi Radziejów. Już dziś serdecznie ZAPRASZAMY!

SKŁAD: Ciesielski, Styburski, Chojnacki, Szymański, Szwarc, Kujawski, Nowakowski, Smoliński, Bednarowicz, Sikorski, Mierzwicki

Zagrali również: Nowak, Wesołowski Jakub, Wesołowski Kacper

Bramki: Nowakowski 20', Mierzwicki 52', Nowak 60' Bednarowicz 69'