Była walka, były emocje, jest wynik ! 3 punkty zostają w Lubrańcu !

W XVIII kolejce Ligi Juniorów Młodszych I Grupy Włocławskiej, MGKS Lubraniec na własnym terenie pewnie pokonał Zjednoczonych Piotrków Kujawski 3-0 (3-0). Dla zawodników Romana Kapuścińskiego było to ostatnie spotkanie w tym sezonie. Lubrańczycy zainkasowali dzisiaj 3 pkt do tabeli i tym samym nazbierali 34 pkt w 18 spotkaniach, przy czym aż 24pkt w rundzie wiosennej.

Pierwszy gol padł już w 12 minucie za sprawą Bartosza Kujawskiego, który otrzymał podanie na wolne pole od Nowakowskiego, Bartek dopełnił formalności i uderzył na drugi słupek- golkiper Zjednoczonych nawet nie drgnął.

Lubrańczycy ciągle utrzymywali się przy piłce na stronie gości, podanie na prawą flankę otrzymał Nowak, przy czym ścinał w kierunku bramki i chcąc podawać do niepilnowanego Mierzwickiego, obrońca Zjednoczonych chciał przerwać podanie, lecz zrobił to tak nie fortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. 2-0 na sportowej !

3-0!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stały fragment gry dla gości obrońcy wybijają piłkę na połowę Zjednoczonych, bramkarz z Piotrkowa wychodzi z bramki aż na 30 metr, lecz Mierzwicki dopada pierwszy do piłki i go lobuje, piłka odbija się przed bramką rywala a Mierzwicki pakuje ją do pustej bramki. Było to 9 trafienie "Mierzwika" w sezonie a 7 w rundzie wiosennej, jest to najskuteczniejszy zawodnik MGKSu!

W drugiej połowie MGKS miał wiele okazji, ponieważ rywale grali w "10" niestety nie byliśmy w stanie ich wykorzystać... Warto podkreślić, że w bramce gospodarzy świetnie spisywał się Michał Ciesielski, który interweniował kilkakrotnie ratując Lubraniec przed stratą bramki. MGKS Lubraniec zajmie 3 miejsce w tabeli, jeśli Zdrój Ciechocinek przegra mecz ze Służewem. Rywale zagrają dla nas ?

SKŁAD: Ciesielski, Styburski, Chojnacki, Szymański, Szwarc, Nowak, Kujawski, Nowakowski, Bednarowicz, Sikorski, Mierzwicki

Zagrali również: Wesołowski Jakub, Wesołowski Kacper, Malinowski oraz Woźniak

Bramki: Kujawski 12', samobój 20' oraz Mierzwicki 30'