Ministrowie obrony narodowej dali 3 pkt !

Piłkarze MGKSu Lubraniec pokonali Start Stawki 3-1 (0-1) w meczu XIII kolejki włocławskiej I grupy juniorów młodszych. Dzięki wygranej zgromadzili na swoim koncie 22 pkt. i zrównali się na 3 miejscu z Zjednoczonymi Piotrków Kuj. Rozpoczęcie meczu było nie typowe do pozostałych, ponieważ został odtworzony Mazurek Dąbrowskiego z okoliczności jutrzejszego święta 3 maja.

Sędzia rozpoczyna mecz, gospodarze ruszyli do ataku i przejęli inicjatywę w meczu lecz nie przełożyło się to na bramki. Goście szybko skarcili gospodarza i w 15 minucie objęli prowadzenie, po dośrodkowaniu z "cornera" zawodnik GKSu wyskoczył najwyżej ze wszystkich zawodników biorących udział w walce o piłkę i uderzył na tyle celnie, że piłka zatrzepotała w siatce. Wynik do przerwy się nie zmienił.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli odrabiać straty. W 50. minucie po zagraniu ręka w polu karnym zawodnika Startu z karnego gola zdobył Chojnacki- było to jego 2 trafienie w tym sezonie.

Kilka minut później gola na 2-1 zdobył Zbigniew Szwarc. Z prawej strony piłkę dośrodkował Styburski, dopadł do niej Szwarc i mocnym strzałem pokonał "golkipera" Stawek.

Wynik 2-1 nie zadowalał ani trenera ani samych zawodników więc jeżeli nie mogli strzelić z akcji, to strzelili znów z karnego. W polu karnym faulowany został Mierzwicki a sędzia podyktował "11". Chojnacki po raz drugi bez trudu pokonał bramkarza gości i tym samym ustanowił wynik meczu na 3-1 dla MGKSu.

MGKS Lubraniec w rundzie wiosennej jeszcze nie odniósł porażki w 4 meczach zdobyli 11 bramek a stracili zaledwie 3. Zawodnicy MGKSu zrobili duży postęp i doganiają czołowe zespoły z górnej części tabeli. W pozostałych meczach XIII kolejki Ziemowit rozstrzelał Łokietek aż 10-1, Aleksandrów zremisował z Piotrkowem a Waganiec uległ na własnym terenie Startowi Radziejów 1-2. Następny mecz podopieczni Kapuścińskiego zagrają w Brześciu Kujawskim 8 maja ( piątek ) o godzinie 17:00. Zapowiadają się ciekawe DERBY!

SKŁAD: Ciesielski, Styburski, Chojnacki, Szymański, Szwarc, Nowak, Kujawski, Smoliński, Bednarowicz, Sikorski, Mierzwicki

Zagrali również: Nowakowski, Baranowski, Wesołowski J., Malinowski

Bramki: Chojnacki 50' 69', Szwarc 62'

Zdjęcia wykonał Pan Jacek Klimczewski - Zakład foto-video "DZIĘCIOŁ".