MGKS podtrzymał świetną passe, nieskuteczności ciąg dalszy...

Start Radziejów przegrał na własnym terenie z MGKS Lubraniec 1-3 (1-3) w spotkaniu XVI kolejki Włocławskiej I Grupy Juniorów Młodszych. Juniorzy z Lubrańca wynik ustanowili w pierwszych 30 minutach meczu, później było... wiele niewykorzystanych okazji. Rywal nie potrafił zagrozić bramce Ciesielskiego, który skapitulował tylko raz po piękny "lobie" do własnej bramki Kacpra Nowakowskiego. Jest to najładniejszy gol samobójczy strzelony podczas całej jesiennej rundy. Do bramki rywali trafiali Kujawski oraz Mierzwicki x2.

Bramkarz ekipy z Radziejowa szybko wyjmował piłkę z siatki, już w 4 minucie spotkania Styburski dośrodkowuje w pole karne, Kujawski świetnie przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i oddaje strzał po ziemi w stronę bramki, bramkarz bez szans. Lubrańczycy prowadzą1-0.

Kwadrans później dwójkowa akcja Sikorski&Mierzwicki, ten pierwszy odgrywa piłkę na 25 metrze do Mierzwickiego ten bez asysty rywali pobiegł na bramkę rywala i uderzył na pierwszy słupek bramki. Piłka zatańczyła w siatce gospodarzy.

Rywal nie potrafił zagrozić bramce Ciesielskiego, to jego czujność sprawdził Nowakowski, który pięknym lobem pokonał golkipera gości. Nowakowski w asyście dwóch napastników Radziejowa, próbował wybić piłkę pola karnego, lecz zrobił to tak nie fortunnie, że piłka poleciała w stronę bramki nie do obrony dla Ciesielskiego. I mamy pierwszy "own goal" dla drużyny z Lubrańca. Wynik 2-1 dla granatowo-czerwonych.

W 28 minucie spotkania Sikorski dośrodkowuje w pole karne, tam świetnie odnalazł się Mierzwicki który z pierwszej piłki próbował pokonać bramkarza gospodarzy, lecz ten zdołał obronić, piłka z powrotem spada pod nogi Mierzwickiego, który strzałem obok bramkarza ustanawia wynik na 3-1 dla MGKSu.

W końcówce pierwszej połowy oraz całej drugiej, nie padło bramek, zawodnicy prowadzeni przez trenera Kapuścińskiego mieli bardzo dużo okazji bramkowych, których nie potrafili wykorzystać. Mecz był bardzo nerwowy dla obu zespołów, gra była chaotyczna i nie spokojna. Warto dodać, że do Radziejowa przyjechała spora grupka kibiców z Lubrańca. Dla Lubrańca to 7 mecz wygrany z rzędu!!! Kolejny mecz MGKS zagra na wyjeździe z Ciechocinkiem, 30 maja o godzinie 10:00. Zapraszamy serdecznie!

SKŁAD: Ciesielski, Styburski, Chojnacki, Szymański, Szwarc, Kujawski, Nowakowski, Smoliński, Bednarowicz, Sikorski, Mierzwicki

Zagrali również: Nowak, Wesołowski J., Baranowski oraz Woźniak

Bramki: Kujawski 4' Mierzwicki 19' 28'