MGKS na fali!

W niedziele (26.04) odbył się mecz na Sportowej. Z juniorami z Lubrańca zmierzył się zespół ze Służewa. Mecz odbył się z 30 minutowym opóźnieniem, powodem tego był bardzo obfity deszcz.

Ok. godz 15:00 sędzia rozpoczął mecz, który od początku nie ułożył się po myśli gospodarza, już w 5' minucie spotkania po błędzie obrony "Orzeł" zdobywa bramkę. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać, w 10' minucie Mierzwicki dopadł do "bezpańskiej" piłki i strzałem w boczna siatkę pokonał "golkipera" Orłów ! Orzeł ruszył do ataku stwarzając sobie doskonałe okazje, lecz w bramce MGKSu stał Michał Ciesielski który zanotował kilka doskonałych obron. Od 20' minuty zawodnicy w czerwono-granatowych strojach zaczęli dominować w spotkaniu. W 25' minucie strzał Styburskiego został obroniony przez bramkarza gości, lecz strzał z woleja z przysłowiowej "szesnastki" Mateusza Nowak był nie do obrony. Wynik 2-1 dla MGKSu! Podbudowało to zespól prowadzony przez Kapuścińskiego i zawodnicy ruszyli do ataku który odbierał Orzeł. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron, Lubraniec w 60' minucie ustanowił wynik na 3-1, a było to za sprawą Nowakowskiego który popisał się pięknym strzałem z 18 metrów w "okno" bramki- bramkarz bez szans.W 61' minucie plac gry opuścił Nowak a zastąpił go powracający do zespołu Filip Baranowski. Kilka minut później strzelec pierwszej bramki- Mierzwicki opuścił plac gry, a zastąpił go Kamil Smoliński, Michała Sikorskiego zastąpił Kuba Wesołowski, Malinowski zastąpił Nowakowskiego. Lubrańczycy mieli jeszcze kilka okazji na zdobycie bramki, niestety nie wykorzystali ich. Na mecz przybyło ok.80 kibiców, dziękujemy za wsparcie ! Mateusz Nowak obchodził dzisiaj swoje 16 urodziny, sprawił dla siebie prezent w postaci zdobytej bramki. Mateusz, dużo sukcesów sportowych jak i w życiu prywatnym!

SKŁAD: Ciesielski, Styburski, Chojnacki, Szymański, Szwarc, Nowak, Kujawski, Nowakowski, Bednarowicz, Sikorski, Mierzwicki

Zagrali również: Malinowski, Smoliński, Baranowski oraz Wesołowski.J

Bramki: Mierzwicki 10' Nowak 25' Nowakowski 60'

Zdjęcia wykonała Marietta Krajewska.

Dziękujemy!